Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Outsourcing usług tłumaczeniowych. Dlaczego to się opłaca?

14 grudnia 2021

Języki obce są niezbędne w dzisiejszym świecie międzynarodowej współpracy biznesowej. Nawet jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, sprawnym menedżerem i znasz biegle języki obce, nie zawsze wystarczy, że potrafisz prowadzić negocjacje, podpisywać umowy i realizować wymagające projekty w języku swojego partnera biznesowego. Czasami Twój czas, talent i doświadczenie lepiej spożytkować gdzie indziej, niż na żmudne tłumaczenia. Profesjonalni tłumacze ustni są powszechną usługą świadczoną przez duże międzynarodowe firmy, które prowadzą działalność na rynkach zagranicznych. Zajmują się oni tłumaczeniami pisemnymi i ustnymi, są obecni na spotkaniach biznesowych, przygotowują umowy, regulaminy i warunki współpracy.

Biuro tłumaczeń jest alternatywą dla tłumacza zatrudnionego w firmie. Outsourcing usług.

Biorąc pod uwagę koszty zatrudnienia tłumacza wewnętrznego oraz trudności związane z tłumaczeniem na ograniczony zakres języków, nie jest to mądra decyzja. Międzynarodowa firma nie może sobie pozwolić na brak profesjonalnego tłumacza. Firma międzynarodowa może zdecydować się na współpracę z biurem tłumaczeń w Krakowie, lub w innym mieście. Biuro to oferuje stałą współpracę, tłumaczenia pisemne i ustne, tłumaczenia przysięgłe oraz tłumaczenia ekspresowe na wiele języków. Dlaczego outsourcing usług językowych jest tak popularny? Jego wartość to ponad 33 miliardy dolarów.

Obniżenie kosztów i zwiększenie zysków

Zatrudniasz tłumacza do pracy w swojej firmie. Musisz przygotować dla niego nowe stanowisko pracy. Co to oznacza? Oznacza to, że będziesz musiał zakupić nowe meble do biura lub miejsca pracy, a także niezbędny sprzęt i narzędzia. Każdy dodatkowy pracownik w firmie ponosi dodatkowe koszty stałe, takie jak wynagrodzenie, składki, podatki i świadczenia. Nawet jeśli tłumacz nie wykonuje tej samej ilości pracy, to i tak ponosisz te same miesięczne koszty. Zdarza się, że miesięczne koszty zatrudnienia tłumacza przewyższają zyski generowane przez firmę.

Możesz lepiej zarządzać kosztami tłumaczeń, wynajmując biuro tłumaczeń. Jest ono wykorzystywane tylko wtedy, gdy wymaga tego Twoja firma. Płacisz tylko za wykonane zadanie, więc miesięczne koszty odzwierciedlają potrzeby Twojej firmy i są uzależnione od liczby wykonanych zadań. Jeśli nawiążesz stałą współpracę, outsourcing oferowany przez biuro tłumaczeń zaowocuje atrakcyjnymi rabatami i innymi korzyściami.

Dostęp do zespołu

Biuro tłumaczeń to więcej niż jedna osoba, która zna dwa lub więcej języków. To grupa profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w konkretnych dziedzinach. Na przykład biuro tłumaczeń zatrudnia zespół, w skład którego wchodzą tłumacze o zróżnicowanych umiejętnościach i kwalifikacjach. Dzięki temu są oni w stanie tłumaczyć w ponad 30 językach. Zazwyczaj zatrudnia się tylko jednego tłumacza, który jest biegły w co najmniej jednym języku. O ograniczeniach tłumacza będziesz mógł się przekonać, gdy zaczniesz współpracować z partnerem biznesowym z obcego kraju. Zatrudniłeś tłumacza, który nie zna danego języka.

Outsourcing usług tłumaczeniowych daje Ci dostęp do szerokiej wiedzy z tej dziedziny, w tym tłumaczenia na wiele języków. Pozwala to na szybszy rozwój Twojej firmy, otwiera wiele nowych możliwości i stwarza doskonałe warunki do rozszerzenia działalności bez ponoszenia dużych inwestycji.

Tłumaczenia tekstów ekspresowych, ustnych i pisemnych

i wszystkie inne. Biuro tłumaczeń może specjalizować się w konkretnym rodzaju tłumaczeń i realizować zlecenia tylko na określone rodzaje tłumaczeń. Warto zapoznać się z ofertą firmy outsourcingowej, gdy się jej szuka. Wszechstronność i elastyczność biura tłumaczeń to jego znak rozpoznawczy. Oferuje ono tłumaczenia we wszystkich dziedzinach outsourcingu, w tym tłumaczenia ustne i pisemne, przysięgłe, tematyczne z zakresu prawa, medycyny, finansów i ekonomii. Możliwe jest również wykonanie tłumaczeń ekspresowych, które mogą być zrealizowane w ciągu kilku godzin. Ten rodzaj współpracy daje wiele możliwości.

biuro

Biuro tłumaczeń to nie tłumacz zatrudniony na etacie. Jest to zespół. Dzięki temu nad dużym projektem może pracować wiele osób jednocześnie. Oszczędza to czas i sprawia, że projekty są realizowane w terminie.

Jak zoptymalizować swój biznes

Outsourcing usług tłumaczeniowych pozwala skoncentrować się na tym, co w danej chwili jest najważniejsze. Mając mniej obowiązków, możesz skupić się na rozwoju swoich pracowników, szkoleniach, wdrażaniu bieżących projektów i innych czynnościach, które sprawiają Ci przyjemność. Podczas gdy Ty będziesz poprawiał fundamenty firmy i zajmował się innymi zadaniami, Twoi pracownicy i biuro tłumaczeń zajmą się resztą. Jest to świetny sposób na zwiększenie efektywności pracy Twojej i całego personelu.

Spokój wewnętrzny jest kluczem do optymalizacji biznesu. Każde kolejne tłumaczenie, szczególnie to większe, może powodować stres związany ze zbyt dużą ilością pracy i niewystarczającą wydajnością. W biurze tłumaczeń zawsze możesz liczyć na kompetentny i doświadczony zespół, który wykona Twoje zlecenie w terminie. Możesz spokojnie zarządzać bieżącymi projektami i kierować firmą, a jednocześnie szukać lepszych rozwiązań na przyszłość.

Jaki jest najlepszy sposób na naukę języka? To nie wystarczy!

Właściciele firm i decydenci często popełniają największy błąd, powierzając tłumaczenia osobom, które nie mają uprawnień tłumacza. Znają one biegle dany język i potrafią się w nim swobodnie porozumiewać. Taka wiedza jest wystarczająca, by móc uczestniczyć w negocjacjach biznesowych, tłumaczyć wymagania i oczekiwania drugiej strony, tworzyć umowę o współpracy czy prezentować materiały szkoleniowe. Tłumaczenie tekstu to tylko część pracy, ale wiąże się ona również z jego interpretacją. Tłumacz musi umieć porozumiewać się zarówno w języku angielskim, jak i chińskim.

Biuro tłumaczeń jest najlepszym rozwiązaniem dla firm międzynarodowych. Outsourcing usług tłumaczeniowych to świetna inwestycja w rozwój firmy. Oszczędza czas i pieniądze, daje dostęp do zespołu, który szybko realizuje zlecenia i oferuje szeroki wachlarz opcji językowych.